Rekeep S.p.a. EOS Şirketinin Çoğunluğunu Satın Alarak Türkiye Pazarındaki Varlığını Pekiştiriyor

İşlemin ardından, MFM Grubu Türk şirketinin % 51’ini “yıkama” konusunda aktif olarak tutuyor ve sağlık hizmetlerini desteklemek için çamaşır ve cerrahi aletlerin sterilize edilmesini sağlıyor.

Rekeep S.p.a.,  Türk Sermaye Şirketi EOS zamanında bir operasyon tamamladığını açıkladı.

İşlemi takiben, MFM Group, EOS şirketinin% 51’ini elinde tutarken, kalan% 49’u ise Türk grubu Ertunç Özcan tarafından tutuluyor.

Ankara’da tescilli ofisinin EOS, Türkiye’de sağlık desteklemek amacıyla “aklama” ve keten ve cerrahi aletlerin sterilizasyonu hizmetlerinde etkin ve Okmeydanı Eğitim dahil, portföyünde önemli bir dizi proje dayanır. İstanbul’da, Ankara’da Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Mersin ve Isparta Entegre Sağlık Bakımı Kampüs binası ile Türk sağlık sektörünü modernize amaçlayan yatırım programının bir parçası olan, kamu-özel işbirliği projeleri onlarca yeni hastane. Genel olarak, EOS 150’den fazla kişi istihdam etmektedir.

Satın alma, MFM Group’un konsolide cirosunu satın alma tarihinden itibaren olumlu yönde etkileyecektir. 2017’de EOS, yaklaşık 3 milyon Euro gelir ve 0,5 milyon euro FAVÖK bildirdi.

Edinim gelecekteki gelişimi için ilginç fırsatlar sunabilir. Körfez ülkeleri ve Avrupa’daki özel referans yanı sıra diğer alanları ile MFM veya M & A’nın doğrudan ödüllerle yoluyla uluslararası düzeyde kalkınma stratejisinin bir parçasını oluşturmaktadır.

Tesis hizmetlerinin kaynağı, SNCF, Fransız demiryollarının Ulusal Derneği – bu SNCF tarafından başlatılan Avrupa teklifin MFM Grubu tarafından Fransa’da son ödül aşağıdaki gibi anlaşma daha da dikkat çekicidir. Montrouge sektörünün hatları üzerinde yönetim ile beş yıllık sözleşme, 15 ay daha yenilenme olasılığıyla birlikte, yaklaşık 20 milyon avroluk bir toplam değere sahip.

Giuliano Di Bernardo Başkanı ve Rekeep SpA CEO’su yorumladı: Fransız pazarında yapılan son ana sözleşme sonrasında, MFM uluslararası kalkınma stratejisine devam” ve bu yeni çalışma sayesinde daha da büyük bakabilirsiniz. Türk pazarına ilgi oldukça fazla. EOS vardır, aslında, son derece uzmanlaşmış “temizlik hizmetler sektörüne” ve keten ve cerrahi aletlerin sterilizasyonu sağlığı destekleyen, hem de derin bir anlayış alanında uzmanlığı ve bizim grupla birlik sinerjik pazarına sayesinde artık önümüzdeki birkaç yıl içinde büyümek ve gelişmek için daha da sağlam ekonomik ve mali tabanlara güvenebilecektir “.