Sağlık Sektöründe İş Gelişimini Hızlandırmak İçin Türkiye’de United Group ile Ortak Girişim

Rekeep United adını alan yeni şirket, %51’i Rekeep’e ve %47’si United Group’a ait iken, kalan %2’si GESIDI Mühendislik Mimarlık’a aittir. Rekeep United, sağlık sektörü için teknik bakım hizmetleri, temizlik, tesis yönetimi ve lojistik hizmetlerinde aktif olacaktır.

Rekeep S.p.A. gerekli şirket yetkileri alındıktan sonra Rekeep S.p.A.’nın yeni şirket adını alacaktır. Bu United Group, entegre tesis yönetimi, özel güvenlik, profesyonel temizlik hizmetleri, otomotiv, inşaat, eğitim ve teknoloji alanında Türk oyuncu pazar lideri olan bir ortak girişim Türkiye’de kurulması için anlaşmaya vardığını açıkladı.

Rekeep United adı verilen JV, %51’i Rekeep’e ,% 47’si United Group’a ait iken, kalan% 2’si uygulamalı mimarlık alanında faaliyet gösteren bir şirket olan GESIDI Mühendislik Mimarlık tarafından tutuluyor. United Goup, 31 Aralık 2017’de yaklaşık 60 milyon € ‘luk bir ciroya sahipti ve 4.000’in üzerinde çalışana güvenebiliyor.

Rekeep United, sağlık sektörü için teknik bakım hizmetleri, temizlik, tesis yönetimi ve lojistik hizmetlerinde aktif olacaktır. JV, entegre tesis yönetimi sektöründeki iki liderleri güçlü tamamlayıcı becerilerle birleştirerek, Türkiye’deki her iki şirketin iş gelişimini hızlandırmayı ve bir yandan know-how’dan yararlanmayı hedeflemektedir. Sağlık hizmetleri sektöründe Rekeep’in uzmanlığı ve öte yandan yerel United Group pazarında liderlik, itibar ve mevcudiyet ile anlaşmaya varılmıştır.  Anlaşmaya göre, iki grup, ortak girişim ile, iş sinerji geliştirmek için sunulan hizmetlerin portföyünü genişletmek ve yerel sağlık pazarı için ihalelere ortak teklif vermek için kendi bilgi ve becerilerini paylaşacak. Yüksek büyüme beklentileri ile ortak paydada buluşmuşlardır.

Rekeep Genel Müdürü olarak Başkan rolü üstlenecek Danilo Bernardi, Rekeep’in mevcut CEO ve Çetin Atmaca  liderlik edecek ve İstanbul’da genel merkezi olacaktır.

Giuliano Di Bernardo, Rekeep SpA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü yorumladı: “Bu anlaşma işimizde bir gelecek sağlamak tüm bu pazarlarda güçlü bir varlığı olan, uluslararası bir oyuncu ve sektörde referans gibi daha Rekeep onaylayan bir strateji izlemeye kararlılığımızı gösteriyor. Aslında, Türkiye’deki varlığın genişlemesi, uzun vadeli büyümemiz için işlevseldir ve teklifimizi güçlendirmemizi ve gelecekte yeni komşu pazarlara girmemizi sağlar. Ortak girişim, özellikle, Rekeep’in sağlık hizmetleri konusundaki yüksek know-how’ını, mükemmelliğini ve inovasyon kapasitesini United Group’un Türkiye pazarının bilgisi ile birleştirmeyi sağlayacaktır. Sağlam itibarı, güçlü yerel varlığı ve yönetim ekibinin uzmanlığı, United Group’u Türkiye’de sağlık alanında iş geliştirme için ideal bir ortak haline getirmektedir. “