Rekeep Group, Medical Device S.r.l.’in % 60’ını Satın Aldı

Devralım, iştirakçi Servizi Ospedalieri tarafından yazılı sermaye artırımı yoluyla tamamlandı. Medical Device, sağlık sektörü için prosedürel kitlerin üretiminde uzmanlaşmış bir şirkettir.

Rekeep S.p.A. onun % 100 iştiraki Hastanesi Hizmetler SpA, Tıbbi Cihaz Srl’de % 60 hissesini bir tutma yoluyla satın aldı, bir şirket sağlık sektörü için usul kitleri üretiminde uzmanlaşmış veya desteklemek için gerekli tüm cihazları içeren tek kullanımlık paketi cerrahi prosedürlerin uygulanmasında sağlık ekibi. işlem Hastane Hizmetleri tarafından bir sermaye artışı abonelik yoluyla varılmıştır. Bu büyüme stratejisinin bir parçasını oluşturan uzman sektörler, aktivitede girişini sağlayan gelişmeyi, varlığı artan Rekeep için Sağlık hizmetlerini destekleyen hizmet işletmelerinde Grubun liderliğini ulusal ve uluslararası düzeyde konsolide etmektedir.

Özellikle, operasyon, Hastane Hizmetlerinin, eşsiz bir know-how edinme yoluyla, teklifini genişletmesine izin verir ve bu nedenle, büyümekte olan bir pazara girmesi için önemli bir fırsat teşkil eder. Birleştirilen Hastane Hizmetleri, yeni ve özel bir üründen patentli hibrid kitini açısından bu satın alma sayesinde, aslında, Rekeep Grup özellikle kendisini sektöründe İtalyan pazarında organik bir gelişme vasıtasıyla Tıbbi Cihaz kazandırma amacı belirledi. Tek kullanımlık örtüler, yeniden kullanılabilir kumaşlar ile son kullanıcıya her iki ürün tarafından ifade edilen maksimum kaliteyi garanti eder.

Sermaye artırımı sonrasında, Gerardo Mastropietro, Tıbbi Cihaz daha önce tek hissedarı, Şirket sermayesinin kalan % 40 yapacak ve CEO konumunu kapsayacak şekilde devam edecektir. Servizi Ospedalieri’nin şu anki Başkanı Massimiliano De Marco da Tıbbi Cihaz Başkanı rolünü üstlenecek.

Tıbbi Cihaz, ameliyathane personeli, cerrahi veya özel departmanların özel cerrahi prosedürler için ihtiyaç duyulan malzeme ile donatılmasını amaçlayan prosedür kitlerinin üretiminde aktiftir. Özellikle, Şirket Onaylanmış Kuruluşlar tarafından çok karmaşık bir süreç sertifikası gerektiren tıbbi cihazlar amaçlanan kullanıma özellikle pazarlanması için  sertifikaları satın aldı. 31 Aralık 2017′ de sona eren yıl içinde  € 4.400.000 ciro elde eden şirket, yaklaşık 30 çalışanı ile Montevarchi (Arezzo) merkezlidir.